AKKMMERİNOS PARKI

307.000 metrekarelik yeşil alanı ile Merinos Parkı, asırlık ağaçları, göleti, koşu ve bisiklet yolları, dinlenme ve çocuk oyun alanları ile önemli bir kamusal rekreasyon merkezi haline getirilmiştir. Şehir merkezinde doğa ile iç içe olan Merinos Parkı’nda birçok kafe, restoran ve sosyal tesis de bulunmaktadır. Parkta açık hava gösterisi ve konser gibi organizasyonların yapılabildiği 16.000 metrekarelik bir alan mevcuttur.
Bu alan da hizmet veren Göl Park Restoran, Gönül Dostları Restoran, Kafe Kule, Hayat Lokantası gibi tesisler bulunmaktadır. Kentin zengin mutfağının tüm tatlarına ulaşmanın mümkün olduğu restoran ve kafeleriyle Merinos Parkı, Bursa’nın gözde lezzetlerinin toplandığı bir mekan konumundadır. Ayrıca park içerisindeki arazide yer alan eski düğün salonu da restore edilen binasıyla Nikah Salonu olarak hizmet vermektedir. Park içerisinde, faaliyet gösterdiği süre boyunca Merinos Fabrikası’nda tüm araç ve gereçlerin sergilendiği Merinos Tekstil Sanayi Müzesi’nin yanısıra Enerji Müzesi ve Göç Tarihi Müzesi yer almaktadır. 

Merinos Parkı, Türkiye’nin prestij markalarından biri olan Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin yerli ve yabancı davetlerine; gölet, havuz, ve yürüyüş alanlarıyla yeşil ve mavinin iç içe geçtiği eşsiz bir doğal alan sunmaktadır.

FOTO GALERİ

MERİNOS AKKM
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan “Atatürk Kongre Kültür Merkezi”, dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 06.06.2010 tarihinde resmi olarak açılmıştır.
Ulaşım ve İletişim
Bize Ulaşın, Bültenlerimizden Haberdar Olun
Adres
Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Merinos Parkı
Osmangazi / BURSA
Haritada Görüntüleyin
Bülten'e Kayıt Olun
Etkinlikleri Daha Yakından Takip Etmek İçin, E Posta Adresinizi Kayıt Edin.
© CopyRight 2019 - Merinos Atatürk Kültür Merkezi Tüm Hakları Saklıdır Web Tasarım - Brand Medya