AKKMKURUMSAL

BURSA'MIZIN İNCİSİ MERİNOS AKKM
Tarihçe
Cumhuriyet’in ilk yıllarında özel sektör, sermaye ve teknoloji açısından hiç yeterli değildi ve sanayi sektörleri ancak kamu eliyle oluşturulabiliyordu. Bu yıllarda Sümerbank’ın öncelikleri pamuk ve yünlü dokuma sektörleri oldu. Sümerbank’ın Bursa’da kurmayı planladığı fabrikanın adı “ince uzunca yün” anlamına gelen “Merinos” oldu.
Başkanın Mesajı
Bursa, birçok ilklerin yaşandığı bir şehir olmuştur. Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa’dır. Dünyadaki ilk çarşılı köprü Bursa’dadır. Dünyanın ilk standardı Bursa’da belirlenmiştir. İlk Türk Operası, ilk çevre koruma çalışması, ilk diplomatik zafer, ilk şehirler arası ulaşım, ilk organize sanayi bölgesi, ilk teleferik ve ilk kayak yarışı gibi gelişmeler hep Bursa imzasını taşımaktadır. Bursa, bir sanayi kenti olduğu kadar aynı zamanda bir kültür ve sanat kentidir.
Vizyon & Misyon

VİZYON

Bursa’daki özel yeri, yenilikçi, değişime ve gelişime açık yapısı ile MICE sektöründe kaliteli, farklı ve tercih edilen bir destinasyon olmak. Bursa’nın kongre ve kültür turizminde üst sıralara yükselmesine yardımcı olmak.

MİSYON

Yerel, ulusal ve uluslararası her türlü etkinlik organizasyonlarında insan odaklı kaliteli hizmet vermek. Kentsel ve toplumsal fayda anlayışı ile kentin bütününe hizmet etmek, kent ekonomisine katkı sağlamak.

Hedefler
  • Yerel, ulusal ve uluslararası önemli topluluk etkinliklerine ev sahipliği yapmak,
  • Sanatsal etkinliklerden bilimsel etkinliklere kadar tüm etkinlikleri başarı ile ağırlamak,
  • Şehrimize daha fazla önemli etkinlik alınmasını sağlayarak Kongre Kenti olmasına yardımcı olmak,
  • Ağırladığımız yüksek düzeyde etkinlikler ile şehir ekonomisine katkı sağlamak,
  • Şehrin tanıtımına katkı sağlamak ve bilinirliğini artırmak.
  • FOTO GALERİ

    MERİNOS AKKM