Yekpare / Ceylan Ertem - Cenk Erdoğan - Coşkun Karademir

20:30 , Bursa Atatürk Kongre Kültür Merkezi

Yekpare - Ceylan Ertem - Cenk Erdoğan - Coşkun Karademir
Yekpare / Ceylan Ertem - Cenk Erdoğan - Coşkun Karademir
  • ETKİNLİK YERİ
    Orhangazi Salonu
  • ETKİNLİK TARİHİ
    18.12.2021 / 20:30
Yekpare - Ceylan Ertem - Cenk Erdoğan - Coşkun Karademir,  Aralık'ta 18 Aralık'ta Bursa AKKM Orhangazi Salonu  sahnesinde sizlerle.

“Ne içindeyim zamanın / ne de büsbütün dışında / yekpâre, geniş bir ânın / parçalanmaz akışında” diyor Tanpınar. Hayat bazen öyle bir hızla ilerliyor ki sesler ve sözler birbirine karışıyor. Ağlayışlar ve gülüşler iç içe geçiyor. Güzeli ve iyiyi keşfedebilmek için gözü ve gönlü iyi bir ayarlamak gerekiyor. 

İşte, tüm bu ritmin içinde kendi ahengini bulmuş bir dostluk. Hayatın akışı içinde ortak lezzetleri yakalayabilmiş, yaşamdan tat alabilmiş ve tüm bunları yaparken daima yekpâre kalabilmiş bir dostluk. Sazla sözün, efkârla neşenin, uzun yılların getirdiği tanış olma hâliyle yekpârelik kazandığı bu dostluk, şimdi büyük bir muhabbet çemberi kuruyor.

Coşkun Karademir, Ceylan Ertem ve Cenk Erdoğan, “Yekpâre” ile kulaklardan gönüllere akacak ve hiç unutulmayacak bir içe dönüş hikâyesi yazıyorlar. Bu hikâyenin kahramanı ise insanıyla, mekanlarıyla ve tüm zamanlarıyla Anadolu. Her üç ismin kendi müzik anlayışının bir senteziyle ortaya çıkan sesler, tarihin ve coğrafyanın çok ötesinden rüzgarlar estiriyor. Bu rüzgâr, dinleyen herkese kendi hikâyesini hatırlatacak ve şu zamanlarda en çok ihtiyaç duyulan şey hatırlanacak: içe dönüş.

Yekpâre: kopuzun, bağlamanın, gitarın, kalpten gelen seslerin ve kadim sözlerin buluşması…
BİLET AL

ULAŞIM

FOTO GALERİ

MERİNOS AKKM