İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi

, Bursa Atatürk Kongre Kültür Merkezi

İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi
  • ETKİNLİK YERİ
    Orhangazi Bloğu
  • ETKİNLİK TARİHİ
    13.05.2022 /

Değerli Katılımcılar,

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Tıp Fakültesi ev sahipliğinde 13-15 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan “İntegratif ve Anadolu Tıbbı” Kongresine sizleri davet etmekten mutluluk ve onur duyarız.

Anadolu toprakları tarihin en eski dönemlerinden beri büyük medeniyetlerin hüküm sürdüğü topraklardır. Asırlar öncesinden günümüze miras kalan ve bugün dünyada kabul gören Anadolu Tıbbı, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları için değerli bir kadim bilgi birikimidir. Binlerce yıllık kültür ve devlet geleneğine sahip medeniyetimiz; milli, dini ve kültürel yapısı nedeniyle hastaların şifasında koruyucu hekimliği ve geleneksel uygulamaları ön plana çıkarmıştır.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak kanıta dayalı, etkin ve güvenilir geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını geliştirmek; geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını modern tıp sistemine entegre ederek klinik araştırma ve bilimsel çalışmaları teşvik etmek en büyük hedefimizdir.

Bu çalışmaların yanında ulusal işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları nezdinde çalışmalarımız devam etmektedir.
Kongremizin ana teması gelenekten kaynak alarak, güvenliği ve etkinliği kanıtlanmış uygulamaları, bilimin ışığında insanlığın hizmetine sunmayı hedefleyen “integratif tıp” anlayışını yaygınlaştırmak olarak belirlenmiştir. Kongremizde GETAT uygulamaları eksenli olarak alanında önemli davetli konuşmacılar, bildiriler, posterler, çalışma grupları ve ödüller yer alacaktır.

Kongremize bilgi, deneyim ve paylaşımlarınızla sağlayacağınız katkılardan ötürü teşekkür ederiz.

Sevgi ve Saygılarımızla,


Kongre Hakkında detaylı bilgi ve iletişim;

https://integratifveanadolutibbikongresi.org/

BİLET AL

ULAŞIM

FOTO GALERİ

MERİNOS AKKM