TROYA EFSANESİ BURSA’DA SAHNELENDİ

19 OCAK 2014

BASIN BÜLTENİ

TROYA EFSANESİ BURSA’DA SAHNELENDİ
– DÜNYA ÇAPINDA MİLYONLARCA KİŞİ TARAFINDAN İZLENEN ANADOLU ATEŞİ’NİN ‘TROYA’ DANS GÖSTERİSİ, İLK KEZ SAHNELENDİĞİ BURSA’DA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI.

BURSA – Dünyada milyonlarca izleyiciye ulaşan ve birçok ülkede sahnelenen Anadolu Ateşi’nin ‘Troya’ dans gösterisi, yeni koreografisiyle Bursalı sanatseverleri büyüledi.

Mustafa Erdoğan’ın sanat yönetmenliğini yaptığı Anadolu Ateşi’ Dans Topluluğu, dünyanın dört bir yanında sahnelediği insanlık tarihinin en eski ve bilindik öykülerinden oluşan ‘Troya’ gösterisini ilk kez Bursa’da sergiledi. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’ndaki nefes kesen performans, Bursalılardan büyük ilgi gördü. İzleyenlere görsel şölen yaşatan gösteride, 92 kişiden oluşan sanatçı ekibi performanslarıyla büyük alkış aldı. İki bölümden oluşan gösteride, Anadolu’ya özgün dans gösterileri Bursalılar tarafından soluksuz izlendi.
Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, genelde yurtdışında sahneledikleri Troya Dans gösterisini ilk kez Bursa’da gösterime girdiğini anlattı. Mitolojik karakterlerin olması bakımından Bursa’nın kendileri için önemli bir yer olduğunu söyleyen Erdoğan, “Uludağ, Olimpos Dağı’nın olduğu yer. Uluabat yine Apolyont Gölü’nün olduğu yer. Troya mitolojisiyle direk bağlantılı bir yer. Tarihi mekanlar ve karakterlerle bu oyunu Bursa’da sergilemek bizim açımızdan güzel oldu. Troya’yı daha çok yurtdışında sergilediğimiz için burayı ihmal ettik. Bundan sonra bir başlangıç olacak. Merinos AKKM Osmangazi Salonu çok güzel. Salonun yüksekliği ve akustiği çok iyi. İyi bir temsil oldu. Buraya kıvılcımdan da dansçı takviyesi yaptık. Troya’da yer alan Bursalı arkadaşlar da var” dedi.

MERİNOS AKKM BASIN MERKEZİ 

Okunma: 2764

Merinos AKKM Haberleri Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nün katkılarıyla hazırlanmaktadır.

ANASAYFA HABERLERİ

 • NİRAN ÜNSAL BURSA’DA SEVENLERİYLE BULUŞTU  23 Mayıs 2017
 • 39. ULUSLARARASI KAZI, ARAŞTIRMA VE ARKEOMETRİ SEMPOZYUMU MERİNOS AKKM’DE  22 Mayıs 2017
 • BBDSO, DEMİR DEMİRKAN’I KONUK ETTİ  19 Mayıs 2017
 • MERİNOS AKKM ULUSLARARASI TANITIM ATAĞINDA  17 Mayıs 2017
 • BURSA’DA KENT KONSEYLERİNDEN GÜÇ BİRLİĞİ  
 • KENT KONSEYİ’NDE AİLE TEMALI SERGİ  16 Mayıs 2017
 • BURSA’NIN TURİZM DEĞERLERİ MERCEK ALTINDA  
 • DOSTLARDAN MESAJ VAR  12 Mayıs 2017
 • ANA KUZULARI ASKER OLDU  
 • ‘DİN GÖNÜLLÜLERİ BULUŞMASI’ MERİNOS AKKM’DE YAPILDI  
 • TÜM HABERLER

  Tel : +90 224 272 16 00 / Fax :+90 224 250 11 16
  E Posta:info@merinosakkm.com / merinos@merinosakkm.com
  Adres: Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Merinos Parkı, Osmangazi / BURSA / TURKEY

  Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Binted Ltd.Şti. tarafından işletilmektedir.